Ratko Rusak

Diplomirao na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu, 85. godine na usmjerenju Kineziološke rekreacije. Prije kraja studija 1984. god., završava tečaj manualne masaže na tada Višoj medicinskoj školi.

Od tada radi honorarno po različitim sportskim klubovima te od kraja 1987., radi u Radnoj org. Zagreb, na Mladosti na Savi, kao stručni suradnik za fizioterapeutske poslove i istovremeno završava niz tečajeva, kao npr. autogeni trening, transcendentalna meditacija, shiatsu i kiropraktički seminar, osnove makrobiotskog kuhanja, međunarodni seminar za transpersonalnu psihologiju, osnove reflexoterapije.

Od 1996. – 2001. radi na Kineziološkom fakultetu kao vanjski suradnik pri katedri za kineziterapiju, osn. kinez. transformacija, plivanja, tenisa i kinez. rekreacije, podučavajući studente klasičnoj i medicinskoj masaži, osnovama relaksacije i joge.

Od 2012. dio je predavačkog tima Fitnes učilišta.