„Sve pozitivne stvari koje sam čula od drugih ljudi koji su završili Fitnes Učilište sada potvrđujem i sama.“ – Tonka Klepac

Čovjek je stvoren i predodređen za kretanje, međutim, ne odgovara svaki sport/trening svima, pa dosta ljudi proživi život, a da se ne pronađu u niti jednoj aktivnosti. Tonka je osoba koja se dugo „tražila“, ali – tko traži taj i nađe! A ono što je ona pronašla promijenilo joj je život – na bolje, naravno!

1. Draga Tonka, tijekom odrastanja si se okušala u raznim sportovima, ali niti jedan te nije zainteresirao na „duge staze“. Što misliš, zašto se to dogodilo, odnosno, nije dogodilo?

Mislim da je tu stvar do osobnosti. Svatko ima nešto što ga zanima i ispunjuje i to otkriva kroz odrastanje. Ljudi u mom okruženju kroz osnovnu školu uglavnom su se bavili sportom koji su voljeli i jedva su čekali novi trening dok sam ja na svoje aktivnosti odlazila nezadovoljna. Uvijek sam bila mirnija, staloženija i nisam voljela nagle ili brze pokrete koji se podrazumijevaju u sportu. Sada vidim da zapravo mojom osobnosti možemo opisati Pilates metodu.

2. Bez obzira na to, nisi odustala u traženju aktivnosti „po svojoj mjeri“. Krenula si na grupne treninge i u teretanu, ali ona „prava“ ljubav dogodila se (kao i sve prave ljubavi 🙂 ) sasvim slučajno – jednim neobaveznim odlaskom na pilates u društvu majke. Što te privuklo pilatesu i zbog čega si se „zaljubila“ u ovaj program?

Tijekom jednog, za mene stresnog, razdoblja prije par godina odlučila sam da je vrijeme za pokrenuti tijelo kako bih umirila um. Po meni su grupni treninzi logičan i odličan izbor za ljude koji su početnici i žele naučiti pravilne pokrete tijekom vježbi ali i za naprednije vježbače koji žele “odmoriti” mozak pod vodstvom stručnjaka. Baš kao što si rekla, pilates je moja “prava” ljubav, a takva te uvijek nekako pronađe. Sasvim slučajno, otišla sam na pilates trening gdje, vrijeme, kao da se usporilo, grupa je bila manja, fokus na disanju što je rezultiralo smanjenjem mog stresa, a pokreti su bili kontrolirani i eleganti. Za mene savršen spoj.

3. Nakon godinu dana vježbanja pilatesa uz on-line treninge, odlučila si da želiš preći na onu „drugu stranu“, to jest, biti dio „fitnes svijeta“ kao profesionalac, a ne više samo kao polaznik određenog programa. Što se to „prelomilo“ u tebi i zašto si za svoju „transformaciju“ odabrala baš Fitnes učilište?

Pilates mi je pomogao da razvijem veću svjesnost o svom tijelu, poboljšam svoje držanje, fleksibilnost i snagu te se osjećam energičnije i zadovoljnije. No, najvažnije od svega, shvatila sam koliko me taj proces ispunjava i motivira. Željela sam podijeliti svoje iskustvo sa drugima i njima pomoći da osjete isto. Odabir je, vrlo lako, pao na Fitnes učilište jer sam tražila instituciju koja nudi kvalitetno obrazovanje i koja je prepoznata u fitness industriji. Tamo sam dobila uz teorijsko i puno praktičnog znanja od raznih visokoobrazovanih predavača. Sve pozitivne stvari koje sam čula od drugih ljudi koji su završili Fitnes učilište sada potvrđujem i sama.

4. Studentica si nutricionizma na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu, a odnedavno si i Instruktorica pilatesa. Tjelesno vježbanje i nutricionizam – postoji li bolji „spoj“?

Tako je, studiram nutricionizam na PBF-u gdje dobivam najkvalitetnije izvore informacija koje mi pomažu u boljem razumijevanju procesa u tijelu, te što konzumirati kako bismo imali više energije za tjelesnu aktivnost. Drago mi je što se od nedavno povećava broj ljudi zainteresiranih za sveopće zdravlje, važnost tjelesne, kao i mentalne aktivnosti koje su izrazito i podjednako bitne.

5. S obzirom na tvoju pozitivnu energiju i karizmu, već si dobila i posao u jednom pilates studiju gdje počinješ voditi studentske grupe pilatesa. Za kraj nam reci nešto više o tome.

Obaveznu praksu za Fitnes učilište odradila sam u studiju Pilates Zagreb by Jelena i tamo pronašla svoje “mjesto pod suncem” jer sam ubrzo dobila ponudu za vođenje grupnih treninga za stalno. Stručna mentorica Jelena imala je povjerenja u mene i tako sam suzbila strah od javnih nastupa na čemu sam joj izrazito zahvalna. Od ove jeseni počinjem voditi svoje studentske grupe jer bih voljela približiti pilates mladim curama koje se možda nalaze u istoj situaciji kao i ja prije par godina. Obzirom da sam i sama studentica, mislim da bih se mogla odlično povezati sa grupom i znati što to one žele i sa čime bi bile zadovoljne. Svjesna sam studentskog budžeta i koliko sam tražila najpovoljnije i najkvalitetnije treninge pilatesa no uzaludno, stoga mi je drago da imam tu priliku osmisliti i ponuditi nešto novo u gradu i nadam se velikom odazivu! Dodatne informacije objaviti ćemo na web, fb i insta stranicama studija uskoro, vidimo se cure.