“Fitnes učilište je odlična odskočna daska za sve koji se žele ozbiljno baviti ovim poslom.” – Dina Dimić

Ako u životu nešto stvarno jako želimo, to nam se može i ostvariti! Važno je samo napraviti onaj prvi korak I nakon toga nastaviti koračati prema svom cilju! Nekada će ti koraci biti veći, nekada manji, ali bitno je biti ustrajan I ne odustati! Dina je pravi primjer kako se snovi ostvaruju i kako od samozatajne osobe postati onakva osoba kakvima se nekad divila!

1. Ljubav prema grupnim treninzima gajiš od svoje 15. godine, ali je rođenje djeteta ustvari bila prekretnica koja te je usmjerila na ovaj put. O čemu se tu točno radilo?

Prošla sam velik broj grupnih treninga i trenera, uvijek sam bila fascinirana samopouzdanjem kojim treneri zrače i divila sam im se. Vježbanje mi je u krvi s obzirom da dolazim iz sportske obitelji, ali do rođenja svog djeteta nisam mislila da imam to samopouzdanje i snagu u sebi. Nakon što sam rodila i prošla sve što žena na porodu, a i poslije mora proći, shvatila sam da je samo nebo granica i da ja mogu i želim biti trenerica koja će bez problema stati pred ljude. I naravno, želim odraditi posao najbolje što znam. 🙂

2. Koliko ti tvoje osobno iskustvo, konkretno iskustvo dijastaze, pomaže u razumijevanju onoga s čime se žene, s kojima radiš, tokom života susreću?

Dosta žena mi se javlja nakon poroda sa sličnim tegobama (što s dijastazom, što s bolnim leđima kao posljedica, što s inkontinencijom) i drago mi je da imaju nekoga tko ih razumije i tko će ih saslušati, te što im na kraju mogu i ponuditi rješenje. Dijastazu ima velik broj žena, a i poneki muškarac, i po meni svaki trener treba znati kako pomoći klijentu s tim problemom. Edukacija, edukacija, edukacija!

3. S obzirom da si završila 2 programa Fitnes Učilišta (Instruktor grupnog fitnesa uz glazbu i Instruktor pilatesa) te stekla dvije diplome izvrsnosti – to već i samo po sebi govori koliko smo mi, kao Fitnes Učilište, zadovoljni tvojim angažmanom, radom i predanošću tokom nastave, međutim, zanima nas i tvoja “strana priče”. Koliko si ti zadovoljna edukacijama koje si prošla i koliko su ti one pomogle u radu?

Ja sam stvarno prezadovoljna sa svime što sam naučila na Fitnes učilištu, od same struke, preko odnosa prema vježbačima, do odnosa prema samoj sebi. Svaki od programa sam odslušala i odradila sa velikim guštom i velikom strašću. Odlična ste odskočna daska za sve koji se žele ozbiljno baviti ovim poslom.

4. Prošle su 4 godine od našeg posljednjeg intervjua, ali s obzirom na sve što si postigla u tom periodu, čini se kao da je prošlo puno puno više vremena… U međuvremenu si otvorila vlastiti fitnes studio. Reci nam nešto više o tome – kako si se odlučila za taj korak i koliko je to ustvari (ili nije) zahtjevno?

Meni se čini da sam ja oduvijek trenerica, a onda kad razmislim, zapravo vodim treninge nešto manje od 6 godina. Nije bila laka odluka krenuti u svoju avanturu, dugo se to kuhalo u meni, ali ni sama nisam bila sigurna u to jesam li spremna. Pogurala me moja šogorica koja se također zainteresirala za vođenje treninga. Nakon što je ona završila edukaciju za Instruktoricu Pilatesa, dogovorile smo se da krenemo zajedno u nešto svoje. Nešto što će nam biti kao drugi dom, a nadam se i našim vježbačima. U otvaranju nečeg svog naišle smo na mali milijun prepreka i problema, no ne damo se i uživamo u tome što stvaramo vlastitu priču po našim pravilima. Studio je otvoren,odaziv vježbača odličan, a mi smo prezadovoljne!

5. Koje programe nudiš u svom fitnes studiju? Radiš li dominantno s određenom skupinom ljudi ili su svi dobrodošli?

Zasad sam se fokusirala na program Pilatesa na reformerima. Dugo sam o tome razmišljala i išla na treninge na reformerima. Shvatila sam da su mi mogućnosti na toj spravi ogromne, a zatim sam završila dvije edukacije za rad sa/na njima. Uz svo iskustvo i znanja koja sam skupila do sad, mislim da će treninzi u našem studiju imati posebnu notu. I nadam se da će ljudi lijepo reagirati na to. 🙂

Autor slika: Sara Bernarda Moritz

6. Dina, ima li ti kraja? Pretpostavljamo da tako ambiciozna osoba kao što si ti nikada ne miruje i sigurno imaš već niz planova za budućnost… Možemo li za kraj dobiti mali “sneak peek”?

Hehe! Da, ispada baš kao da nikad ne mirujem, no mislim da se samo tražim. I mislim da sam se našla. Vjerojatno će mi doći još ideja, no zasad sam u potpunosti fokusirana na naš mali In Balance reformer studio.